powiat łęczyński
facebook youtube bip epuap mapa strony kontrast strony powieksz tekst

„POŚWIĘĆ KILKA GODZIN WEEKENDU

– A MY NAUCZYMY CIĘ JAK SIĘ BRONIĆ I BYĆ BEZPIECZNYM”

„Trenuj z wojskiem – sam i w grupie”.

Zapraszamy na cykl szkoleń dla środowiska cywilnego – czyli dla każdego, kto chciałby poczuć się bezpieczniej i pewniej. Koordynatorem projektu jest  Ministerstwo Obrony Narodowej. Organizatorem szkoleń – jednostki wojskowe.

Trenuj z wojskiem – sam i w grupie” – jest to podstawowe, krótkie, bezpłatne, profesjonalne przeszkolenie wojskowe, prowadzone przez wykwalifikowany personel wojskowy. Wojskowi instruktorzy będą zapoznawać ochotników z podstawami: obsługi broni, podstawy survivalu, podstawy taktyki wojskowej, walki w bliskim kontakcie, pomocy przedmedycznej, zachowania podczas alarmu i wiele innych.

Zapraszamy ochotników indywidualnie ale również i w zorganizowanych grupach, wszyscy będą mile widziani w naszych jednostkach.

Zajęcia są całkowicie bezpłatne. Gwarantujemy profesjonalne szkolenie, ubezpieczenie, wyżywienie oraz dobrze spędzony czas i przygodę
z Wojskiem Polskim.

Aby wziąć udział należy spełnić 2 wymogi: wiek 15-65 lat oraz tylko polskie obywatelstwo. Wystarczy zgłoszenie do jednostki wojskowej imienia i nazwiska – można do tego wykorzystać wszystkie dostępne kanały (telefon, email, media społecznościowe oraz zgłoszenie osobiste) – wszystkie drogi są dopuszczalne.

W przypadku pytań można skontaktować się z najbliższym
Wojskowym Centrum Rekrutacji.

Harmonogram „Trenuj z wojskiem – sam i w grupie”

„Kilkugodzinne szkolenia będą odbywały się w całej Polsce – co sobota – począwszy od 9 września, aż do końca października. W województwie lubelskim szkolenia odbędą się:

  • w 19 Brygadzie Zmechanizowanej w Lublinie szkolenie odbędzie się 30 września 2023 r.
  • w Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie szkolenie odbędzie się 14 października 2023 r.

Więcej informacji na stronie MON:

Rozpoczynamy czwartą – grupową edycję „Trenuj z wojskiem” – Ministerstwo Obrony Narodowej – Portal Gov.pl (www.gov.pl)