powiat łęczyński
facebook youtube bip epuap mapa strony kontrast strony powieksz tekst

Budowa przyszkolnej hali sportowej przy Zespole Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej

Budowa przyszkolnej hali sportowej przy Zespole Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej

Okres realizacji: 02.01.2024 r. – 31.12.2024 r.

Całkowita wartość inwestycji: 4 988 085,98 zł

Wysokość dofinansowania: 2 650 000,00 zł

Zadanie inwestycyjne polegać będzie na budowie nowej przyszkolnej hali sportowej z zadaszeniem o stałej konstrukcji, o wymiarach pola gry 20 m x 40 m oraz z zapleczem sanitarno-szatniowym  i łącznikiem. Dodatkowo zaplanowano  zakup kompleksowego wyposażenia sportowego obiektu, trybun, sceny mobilnej z wykładziną ochronną oraz mobilnej strzelnicy laserowej na min. 4 niezależne stanowiska strzeleckie. Hala sportowa zlokalizowana będzie  przy Zespole Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej.

Inwestycja przyczyni się  do stworzenia warunków do całorocznego przeprowadzania zajęć wychowania fizycznego oraz treningu sportowego. Budowa zadaszonej hali sportowej znacząco poprawi jakość zajęć sportowych w szczególności w sezonie jesienno- zimowym. Hala będzie stanowić miejsce do uprawiania sportów przez uczniów przez 12 miesięcy w roku, niezależnie od pogody. Wykorzystanie w pełnym wymiarze nowo powstałej hali sportowej umożliwi sportowy rozwój dzieci i młodzieży oraz zwiększy aktywność fizyczną osób z pozostałych grup społecznych, które będą korzystać z hali sportowej. 

Hala sportowa przeznaczona będzie w głównej mierze na potrzeby uczniów i realizacji zajęć wychowania fizycznego. Jednocześnie będzie służyć lokalnym społecznościom do aktywnego spędzania wolnego czasu.

Inwestycja realizowana jest w ramach „ Programu Olimpia- Program budowy przyszkolnych hal sportowych na 100-lecie pierwszych występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich”.