Powiat Łęczyński w ramach rządowego programu „Dofinansowanie wynagrodzeń pracowników jednostek organizacyjnych pomocy społecznej w postaci dodatku motywacyjnego na lata 2024 – 2027” otrzymał dotację celową z budżetu państwa na dofinansowanie kosztów realizacji zadania własnego Powiatu w obszarze pomocy społecznej w łącznej wysokości  93 561,00 zł.

Dofinansowaniu podlegają wynagrodzenia oraz koszty składek od tych wynagrodzeń  wypłacane w formie dodatku motywacyjnego w okresie od dnia 1 lipca 2024r. do dnia 31 grudnia 2024r. pracownikom zatrudnionym w ramach stosunku pracy w jednostkach organizacyjnych pomocy społecznej, o których mowa w art.  6 pkt. 5 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej oraz  w części III programu prowadzonych przez Powiat.