Stowarzyszenie Sursum Corda realizuje projekt powierzony przez Powiat Łęczyński, w ramach którego prowadzimy nieodpłatną pomoc prawną, nieodpłatne poradnictwo obywatelskie oraz nieodpłatne mediacje, którego celem jest wsparcie mieszkańców w poradzeniu sobie z różnymi, trudnymi sytuacjami życiowymi i prawnymi – przy wsparciu prawników, doradców obywatelskich i mediatorów. Oprócz świadczenia indywidualnej, darmowej pomocy – prowadzimy także EDUKACJĘ PRAWNĄ, która zmierza do zwiększania świadomości prawnej społeczeństwa.

Jedną z form jest udostępnianie takich materiałów jest kanał Youtube:

JAK NIE POPŁYNĄĆ NA WAKACJACH… – Co zrobić, gdy wakacyjny wyjazd nie spełnia oczekiwań? Jak uchronić się przed problemami z biurem podróży lub jego upadłością? Czy walka o wymarzony widok z pokoju jest opłacalna? Na te i inne pytania odpowiada dr Michał Zawiślak – radca prawny.

Natomiast na portalu LECZNA.NASZEMIASTO.PL można zapoznać się z artykułem pt. „Młodociany kierowca” zrealizowany również w ramach działań z zakresu edukacji prawnej.

Link do artykułu: