Zgodnie z coroczną tradycją powiatowe obchody Dnia Strażaka zainaugurowała Msza Święta w intencji strażaków, którą w dniu 5 maja o godz. 18.00 w Kościele pw. św. Marii Magdaleny odprawił Kapelan Strażaków Powiatu Łęczyńskiego ks. Andrzej Majchrzak. Kolejnym etapem obchodów był uroczysty apel, który miał miejsce 3 czerwca o godz. 14.00 w Komendzie Powiatowej PSP w Łęcznej.

W uroczystym apelu uczestniczyli zaproszeni goście:
–st. bryg. Mirosław Bury – Zastępca Lubelskiego Komendanta – Wojewódzkiego PSP w Lublinie,
– st. bryg. Dariusz Popek – Komendant Powiatowy PSP w Łęcznej,
– Szymon Osieleniec – Dyrektor Biura Ministra Edukacji Narodowej Pana Przemysława Czarnka,
– Grzegorz Grzywaczewski – Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie,
– Krzysztof Niewiadomski – Starosta Łęczyński,
– Andrzej Chabros – Wójt Gminy Ludwin,
– insp. Paweł Paździor – Komendant Policji w Łęcznej,
– Krzysztof Bojarski – Dyrektor Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Łęcznej,
– Dorota Szczęsna – Wójt Gminy Spiczyn,
– Adam Grzesiuk – Wójt Gminy Puchaczów,
– Jerzy Małek – reprezentant Burmistrza Miasta Łęczna Pana Leszka Włodarskiego,
– ks. Andrzej Majchrzak – proboszcz parafii św. Marii Magdaleny w Łęcznej, Kapelan Strażaków Powiatu Łęczyńskiego,
– Wojciech Adamski – Prezes Zarządu Regionalnego Centrum Handlowego Wamex S.A. w Łęcznej,
– Jacek Świszcz – Zastępca Przewodniczącego Zarządu Związku Zawodowego Górników w Polsce Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.,
– Artur Wasilewski – Zastępca Prezesa Zarządu Lubelski Węgiel „Bogdanka” S.A.

Przybyłych gości powitał Komendant Powiatowy PSP w Łęcznej st. bryg. Dariusz Popek. Następnie odbyło się wręczenie odznaczeń, awansów na wyższe stopnie służbowe i wyróżnień. Głos zabrali również przybyli goście, w tym Starosta Łęczyński Krzysztof Niewiadomski, który w swoim wystąpieniu podziękował Strażakom za ich służbę, odwagę i poświęcenie.

Podczas uroczystości Ksiądz Andrzej Majchrzak poświęcił nowo zakupiony pojazd ratowniczo-gaśniczy. Zakup samochodu został sfinansowany ze środków finansowych Komendy Głównej PSP, zwiększeniu budżetu Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego oraz darczyńców Gminy Cyców, Lubelskiego Węgla Bogdanka S.A. oraz Gminy Ludwin.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.