W ramach Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy oraz Społecznej Kampanii Informacyjnej w zakresie profilaktyki szczepień, dzięki skutecznej promocji szczepień oraz budowaniu świadomości wśród społeczeństwa naszego regionu Powiat Łęczyński otrzymał tytuł „PROPAGATORA SZCZEPIEŃ PRZECIWKO COVID-19”.

23 września br., podczas debaty ekspertów Flu&COVID-19, nagrodę odebrała Pani Elżbieta Brodzik – Naczelnik Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych. Forum miało na celu budowanie świadomości Polaków w zakresie zagrożeń i powikłań wynikających z grypy oraz COVID-19.
Inicjatywa oraz lokalne działania podejmowane na rzecz propagowania profilaktyki szczepień spotkały się ze wsparciem ze strony wielu instytucji.