Tomaszów Lubelski był gospodarzem jubileuszowych XXII Wojewódzkich Igrzysk Rekreacyjno-Sportowych LZS oraz VII Letnich Igrzysk Seniorów.

Celem Igrzysk jest popularyzacja sportu, rekreacji i turystyki w środowiskach wiejskich i mało miasteczkowych, czynny wypoczynek i współzawodnictwo sportowe, aktywizacja samorządów gminnych i powiatowych do działania na rzecz rozwoju sportu oraz popularyzacja różnych form wypoczynku wśród młodzieży i seniorów. Reprezentacje 35 gmin i 12 powiatów zmierzyły się ze sobą w konkurencjach sportowych i rekreacyjnych.

50-osobowa delegacja sportowców Powiatu Łęczyńskiego z gmin: Milejów, Łęczna, Ludwin i Puchaczów wzięła udział w XXII Igrzyskach Rekreacyjno-Sportowe w Tomaszowie Lubelskim. Ekipie sportowców z ziemi Łęczyńskiej przewodniczył Wicestarosta Łęczyński Michał Pelczarski oraz Ryszard Kurzempa powiatowy działacz LZS.

Nasza reprezentacja odniosła duży sukces zajmując 5 miejsce wśród klasyfikacji powiatów.

• I miejsce piłka siatkowa – drużyna w składzie (Ola Dobies, Ola Petz, Patrycja Ciupa, Natalia Suracka) z Milejowa.
  • III miejsce piła nożna – drużyna w składzie (Łukasz Sawicki, Łukasz Wywrocki, Dariusz Czuryszkiewicz, Łukasz Sęczyk, Michał Hosaja, Damian Kowalski, Dariusz Borcoń, Michał Mazur)
  • III miejsce – czwórbój władz samorządowych powiat (Michał Pelczarski, Zbigniew Kocowski, Paweł Wodzyński)
  • II miejsce – rzut lotką – Sylwia Brzozowiec
  • IV miejsce – przeciąganie liny kobiet (Kurzak Jadwiga, Bodzak Lidia, Staniak Krystyna, Sylwia Brzozowiec, Roksana Wojtasiewicz)

W klasyfikacji Letnich Igrzysk Seniorów (+50). Ekipa z powiatu zajęła 5 miejsce (na 12).

• III miejsce piłka nożna – drużyna w składzie (Zbigniew Kocowski, Kazimierz Brzozowiec, Piotr Superson, Wiesław Bodzak, Mirosław Kowalik, Wojciech Kowalski, Paweł Wodzyński).
  • II miejsce – wyścig na hulajnodze – (Brzozowiec Kazimierz, Brzozowiec Jadwiga, taniak Krystyna, Bodzak Wiesław)
  • II miejsce – Korn hole – (Brzozowiec Kazimierz, Brzozowiec Jadwiga, taniak Krystyna, Bodzak Wiesław)

Seniorzy brali udział jeszcze w kilku innych konkurencjach. Igrzyska rozgrywane były przy pięknej pogodzie na obiektach sportowych Tomaszowa Lubelskiego. Organizatorem Igrzysk było Wojewódzkie Zrzeszenie LZS w Lublinie przy pomocy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Lubelskim i Urzędu Miasta i Gminy Tomaszów Lubelski. Organizatorzy wyjazdu składają podziękowania Starostwu Powiatowemu w Łęcznej, Urzędowi Gminy Ludwin, Urzędowi Gminy Łęczna, Związkom Zawodowym przy LW „Bogdanka” za pomoc przy zorganizowaniu wyjazdu delegacji powiatu na Igrzyska do Tomaszowa Lubelskiego.

Klasyfikacja końcowa powiatów XXII Wojewódzkich Igrzysk LZS – Tomaszów lubelski 2021:

1. Tomaszów Lubelski
  2. Zamość
  3. Ryki
  4. Parczew
  5. Łęczna
  6. Świdnik
  7. Kraśnik
  8. Biała Podlaska
  9. Włodawa
  10. Łuków
  11. Hrubieszów
  12. Krasnystaw

Impreza pod patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego poza rywalizacją sportową byłą również okazją do uczczenia 75 lat LZS oraz 400 lat nadania praw miejskich Tomaszowa Lubelskiego.

Dziękujemy Piotrowi Supersonowi, Ryszardowi Kurzempie oraz Stanisławowi Bosakowi za wkład i zaangażowanie w organizację zespołu, a także za przygotowanie zawodników do poszczególnych eliminacji.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.