W minioną niedzielę, 8 września odbyły się coroczne Dożynki Wojewódzkie w Radawcu. Podczas Wojewódzkiego Święta Plonów Powiat Łęczyński reprezentowali Arkadiusz Onyszko Członek Zarządu Powiatu, Wioletta Wachewicz Sekretarz Powiatu oraz Marta Piwońska Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych. Przybyłych rolników oraz gości powitali: Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek, Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski oraz Starosta Powiatu Lubelskiego Zdzisław Antoń.

Bogaty program artystyczny i liczne atrakcje towarzyszące to mocne punkty, które rokrocznie przyciągają tłumy. Organizatorzy zadbali o to, aby wszyscy goście, którzy przybyli na wydarzenie mogli miło spędzić czas. Barwny korowód dożynkowy, uroczysta Msza Święta, ceremoniał dzielenia się chlebem stanowiły tradycyjne elementy obchodów.

Wydarzenie uatrakcyjniła krótka scenka teatralna, obrazująca staropolskie żniwa. Podczas uroczystości rozstrzygnięty został konkurs wojewódzki na najpiękniejszy wieniec tradycyjny i nowoczesny. Tegorocznym zwycięzcą konkursu w kategorii tradycyjnej zostało Stowarzyszenie „Zagrody Razem” z gminy Żyrzyn, a tytuł najlepszego współczesnego wieńca otrzymali mieszkańcy Wojszyna z gminy Janowiec. Podczas konkursu nasz Powiat reprezentowały dwa wieńce wykonane przez Kóła Gospodyń Wiejskich z SKGW Stoczek oraz KGW Zezulin Drugi. Święto Plonów było także okazją do przyznania odznaczeń resortowych ” Zasłużony dla rolnictwa”, które otrzymał rolnik z naszego powiatu Pan Rafał Kondracki.

Dożynki to stary obyczaj będący dziękczynieniem za ukończenie żniw i prac polowych, a także dobra okazja do zabawy. O godz. 17:00 rozpoczęły się występy, które swą różnorodnością przyciągnęły tłumy widzów. Kabaret Łowcy. B zapewnił dużą dawkę humoru, zaś liczni fani muzyki spędzili miłe popołudnie przy dźwiękach takich artystów polskiej estrady jak: Power Play, Mus!, Natalia Szroeder. Gwiazdą wieczoru był zespół FEEL, który wykonał na scenie swoje największe przeboje.