Starosta Łęczyński informuje, że w ramach porozumienia między Powiatem Świdnickim a Powiatem Łęczyńskim od dnia 15 kwietnia 2024 r. uruchomione zostało nowe połączenie autobusowe ze stolicy powiatu łęczyńskiego- Łęcznej do Świdnika.

Przewoźnik Regio Bus Łukasz Dziwisz i Marcin Dziwisz s. c, ul. Krężnicka 149, 20-518 Lublin realizuje 7 kursów dziennie od poniedziałku do piątku z wyjątkiem świąt. Pierwsze połączenie zaplanowano z dworca autobusowego w Łęcznej ul. Jana Pawła II 105A o godz. 5.15, a ostatnie o godz. 16.35. Autobusy zatrzymają się na przystankach w następujących miejscowościach
(w kolejności od Łęcznej): Ciechanki Krzesimowskie, Zakrzów, Leopoldów, Piotrówek, Krzesimów, Mełgiew, Jacków, Nowy Krępiec, Krępiec, Trzeszkowice i Świdnik.