powiat łęczyński
facebook youtube bip epuap mapa strony kontrast strony powieksz tekst

Zapraszamy wszystkich mieszkańców województwa lubelskiego – dzieci, młodzież i dorosłych – do udziału w V Wojewódzkim Konkursie na Palmę i Pisankę Wielkanocną.

Konkurs ma na celu: – upowszechnianie tradycji i folkloru związanych z okresem wielkanocnym – popularyzowanie i poszerzanie wiedzy na temat symboliki i znaczenia pisanki oraz palmy w polskiej obrzędowości ludowej – popularyzację zanikającego zwyczaju własnoręcznego tworzenia palm i pisanek wielkanocnych – powrót do tradycyjnych technik wyrobu palm i pisanek.

Konkurs obejmuje cztery kategorie prac: palma tradycyjna, palma współczesna, pisanka tradycyjna, pisanka współczesna. Wydarzenie ma przebieg dwustopniowy: kwalifikacje wstępne i etap finałowy.

Kwalifikacje wstępne Uczestnicy zgłaszają swoje prace do odpowiednich urzędów gminy. Z każdej gminy do kolejnego etapu mogą zostać wytypowane 3 palmy i 3 pisanki, a następnie przekazane do właściwych starostw powiatowych. (Gminy z powiatu lubelskiego zgłaszają prace bezpośrednio do CSK).

Etap finałowy Prace wyłonione w 1. etapie zostają zgłoszone przez starostwa powiatowe do CSK. Tutaj ocenia je Komisja Konkursowa, wskazując Laureatów w poszczególnych kategoriach.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wypełnienie kompletu dokumentów (karta zgłoszenia + formularz).

Należy je przesłać: w formie papierowej (wraz z pracą konkursową) na adres:

Centrum Spotkania Kultur w Lublinie

Biuro Wojewódzkiego Ośrodka Kultury Plac Teatralny 1

20-029 Lublin dopisek: BWOK – V

Palma i Pisanka w formie elektronicznej na adres: konkurs.palma.pisanka@csklublin.pl temat wiadomości: V Palma i Pisanka Regulamin Karta zgłoszeniowa Metryczka znajdują się w linku poniżej (na dole strony):

V Wojewódzki Konkurs na Palmę i Pisankę

Podsumowanie Konkursu odbędzie się 23 marca 2024 roku o godz. 11.00 w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie | City Project -1.

Laureaci zostaną powiadomieni i zaproszeni przez Organizatora na uroczystość podsumowania Konkursu.

Informacji w sprawie Konkursu udzielają koordynatorki wydarzenia: Aleksandra Strzałkowska-Chojnacka tel. (81) 441 56 54 Agnieszka Puchała-Smajkiewicz tel. (81) 441 56 50 Biuro Wojewódzkiego Ośrodka Kultury Centrum Spotkania Kultur w Lublinie e-mail: konkurs.palma.pisanka@csklublin.pl )