powiat łęczyński
facebook youtube bip epuap mapa strony kontrast strony powieksz tekst

Chorągiew Zamku w Zawieprzycach zorganizowała poruszające uroczystości upamiętniające 161. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego. Pod wzorem niezłomnych powstańców z tamtego okresu, społeczność zebrana przy mogile powstańców w Spiczynie oddała hołd męstwu i ofiarności tych, którzy walczyli o wolność Ojczyzny. W uroczystości uczestniczył członek zarządu Powiatu Łęczyńskiego Michał Woźniak.

Uczestnicy uroczystości złożyli wieńce i kwiaty przy symbolicznej mogile, okazując szacunek dla bohaterskich serc, które nieugięcie stawiły czoła zaborcom. To ważne wydarzenie, które jednoczy społeczność i przypomina o dziedzictwie tych, którzy nieśli krzyż walki o niepodległość.

W programie znalazły się przemówienia, modlitwy, salwy honorowe, a także artystyczne elementy oraz Apel Pamięci, które wzniosły atmosferę tej doniosłej chwili. Dzięki takim inicjatywom, pamięć o bohaterach Powstania Styczniowego nie tylko trwa, ale także inspiruje do budowania wspólnej przyszłości opartej na wartościach wolności i patriotycznych.