powiat łęczyński
facebook youtube bip epuap mapa strony kontrast strony powieksz tekst

28.11.2023 r. w Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej odbył się I Powiatowy Kongres Samorządów Uczniowskich, na którym pojawili się Starosta Łęczyński Krzysztof Niewiadomski i Wicestarosta Michał Pelczarski, którzy rozpoczęli wydarzenie swoimi wypowiedziami. Następnie głos zabrała Naczelnik Wydziału Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych Dorota Makara. W kongresie wzięli udział również przedstawiciele samorządu z Zespół Szkół Rolniczych w Kijanach wraz z dyrektorem Arkadiusz Dębała, samorząd uczniowski z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Podgłębokiem z wychowawcą Karolem Grochowskim i zastępcą dyrektora Ulą Jabłońską. Obecni byli również przedstawiciele samorządu uczniowskiego Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej razem z nauczycielką historii, Martyną Kawalec, przedstawiciele samorządu uczniowskiego z Zespół Szkół Nr 2 im. Simona Bolivara w Milejowie wraz z opiekunem ks. Paweł Serewa oraz samorząd z Zespół Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej z Panią Emilia Salak.

Gościem specjalnym była Martyna Łuszczek, która znajduje się na liście Forbes 25under25 – dwudziestu pięciu najbardziej wpływowych ludzi przed dwudziestym piątym rokiem życia!

Mamy nadzieję, że to wydarzenie stanowić będzie początek na drodze współpracy samorządów uczniowskich ze starostwem powiatowym – jesteśmy otwarci na Wasze pomysły, a w przyszłości chcielibyśmy stworzyć Młodzieżową Radę Powiatu.