Mamy zaszczyt poinformować, że Powiat Łęczyński jest partnerem Sierpniowego Koncertu Plenerowego „Mocni razem – służymy Ojczyźnie i Społeczeństwu”, który organizowany jest z okazji obchodów Święta Wojska Polskiego w Lublinie.

Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 19 sierpnia o godzinie 19:00 w Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego w Lublinie. Będzie to koncert plenerowy w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Lubelskiej im. Henryka Wieniawskiego oraz Orkiestry Wojskowej z Lublina, pod batutą Krzesimira Dębskiego i por. Pawła Kołodzieja.

Organizatorami koncertu są: Wojewoda Lubelski Lech Sprawka, Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk, Dyrektor Filharmonii Lubelskiej im. H. Wieniawskiego Zuzanna Dziedzic oraz Szef Ośrodka Zamiejscowego w Lublinie Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji płk Jerzy Flis.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak oraz Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, natomiast patronat medialny: TVP3 Lublin, Radio Lublin, Dziennik Wschodni i Kurier Lubelski.

Sierpniowemu koncertowi plenerowemu towarzyszyć będzie piknik militarny na placu teatralnym przed Centrum Spotkań Kultur w Lublinie. Rozpocznie się on o godz. 16.00.

W trakcie pikniku będzie można obejrzeć uzbrojenie i wyposażenie Wojska Polskiego, reprezentowanego przez: 19 Lubelską Brygadę Zmechanizowaną, 2 Lubelską Brygadę Obrony Terytorialnej, 19 Nadbużańską Brygadę Obrony Terytorialnej, 2 Hrubieszowski Pułk Rozpoznawczy oraz 1 Dębliński Batalion Drogowo-Mostowy. Będzie można porozmawiać

z operatorami, poznać podstawowe dane prezentowanego uzbrojenia i specyfikę służby wojskowej.

Ponadto, do dyspozycji wszystkich, którzy będą chcieli poznać aktualną, atrakcyjną ofertę przeszkolenia wojskowego oraz służby w Wojsku Polskim lub są zdecydowani wstąpić w szeregi Wojska Polskiego, będą przedstawiciele Wojskowych Centrów Rekrutacji oraz jednostek wojskowych. Uzupełnieniem pikniku będzie wojskowa grochówka.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania!