powiat łęczyński
facebook youtube bip epuap mapa strony kontrast strony powieksz tekst

Mikołaj Szulik, członek Grupy Lubelskie Perła Polski Cycling Team, odniósł znaczący sukces na zakończonych niedawno Mistrzostwach Polski w kolarstwie szosowym, które odbyły się w Ostrołęce i okolicach. Rywalizując z silnymi rywalami, zawodnicy z naszego regionu zdobyli łącznie cztery medale.

W niezwykle zaciętym wyścigu szosowym kategorii wiekowej U-23, gwiazdą okazał się Mikołaj Szulik, który za swój znakomity występ zdobył złoty medal. Reprezentując Grupę Lubelską Perła Polski, Szulik zadziwił zarówno siebie, jak i innych swoim niezwykłym zwycięstwem. Chociaż przed startem spodziewał się dobrego wyniku, wciąż trudno mu w pełni zrozumieć skalę swojego osiągnięcia.

Podczas wyścigu Mikołaj Szulik pokazał swoją sprawność i determinację, zwyciężając w wyścigu. Zaprezentował niezwykłą szybkość i wydolność, wyprzedzając grupę dwunastu kolarzy, którzy zdołali oderwać się od peletonu i utrzymał pozycję lidera przez większość 173-kilometrowej trasy wokół Ostrołęki. W odległości dwunastu kilometrów od mety, trzyosobowa grupa pościgowa pozostawała za czołówką, ale nie była w stanie zmniejszyć różnicy czasowej, która wynosiła blisko 1,5 minuty.

Gdy wyścig wszedł w ostatnią fazę, stało się jasne, że o medale powalczy czołowa dwunastka. Na czwartym kilometrze przed końcem do ataku ruszył Michał Pomorski, któremu udało się wypracować niewielką przewagę nad rywalami. Gdy do mety pozostało 1200 metrów, Michał Pomorski i Kacper Maciejuk zdecydowali się jednak na strategię z pogranicza ataku długodystansowego i sprintu. Mimo starań, ostatecznie zostali wyprzedzeni przez innych kolarzy w ostatnich momentach wyścigu

Po dokładnej analizie fotofiniszu okazało się, że złoty medal należy do Mikołaja. Osiągnięcie to bez wątpienia zostanie zapamiętane jako świadectwo jego talentu i determinacji