powiat łęczyński
facebook youtube bip epuap mapa strony kontrast strony powieksz tekst


W dniach 27-29 marca 2023 na terenie województwa lubelskiego planowane* jest przeprowadzenie ochronnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. Szczepionka będzie zrzucana z samolotów na kompleksy leśne, pola, łąki z pominięciem terenów zabudowanych. Dawkę szczepionki stanowi blister z płynem, zatopiony w przynęcie o intensywnym zapachu, wielkości około 3 cm.

Jeśli zauważysz taką szczepionkę, nie dotykaj jej. Jeśli szczepionka dostanie się do ust, oczu lub nosa lub skaleczenia skory, trzeba niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. Ręce lub inne części ciała, które miały kontakt ze szczepionką należy natychmiast umyć wodą z mydłem. Każdy kontakt zwierzęcia domowego ze szczepionką należy zgłosić lekarzowi weterynarii. Przez dwa tygodnie po wyłożeniu szczepionki nie należy puszczać wolno psów i kotów, aby nie dostały się do miejsc, gdzie wyłożono szczepionkę.

*Termin akcji może ulec zmianie. Informacje będą na bieżąco aktualizowane na stronie Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii w Lublinie www.wiw.lublin.pl.