Dziś w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęcznej odbyło się spotkanie autorskie z Krzysztofem Goluchem. Każdy miłośnik powieści z historią w tle powinien sięgnąć po cykl książek Krzysztofa Golucha – „Czerwona zemsta” oraz „Czerwona zemsta II”.

Autor przenosi czytelnika w trudne czasy przemian polityczno – społecznych, mających miejsce w Polsce tuż po zakończeniu II wojny światowej. Opisuje autentyczną historię niezłomnych żołnierzy m.in.: Mariana Bernaciaka ps. „Orlik”, Wacława Kuchnio ps. „Spokojny”, którzy po wojnie postanowili pozostać w podziemiu i walczyć o prawdziwie wolną ojczyznę. Akcja pierwszej części cyklu rozpoczyna się w 1945 r. i toczy się na Lubelszczyźnie. Książki Krzysztofa Golucha to pełne napięcia, poruszające opowieści o partyzanckiej codzienności, samotności i nadziei na normalne, spokojne życie. Dzięki połączeniu prawdy z fikcją literacką autor umiejętnie wciąga czytelnika w stworzony przez siebie świat. Nieoczekiwane zwroty akcji, liczne intrygi służb wywiadowczych, a także brawurowe akcje partyzanckie sprawiają, iż wydawnictwa stanowią fascynującą lekturę zarówno dla miłośników powieści wojennych, szpiegowskich oraz przygodowych.

W spotkaniu autorskim uczestniczył Starosta Łęczyński Krzysztof Niewiadomski.

Pozycje dostępne są w zasobach Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęcznej.
Tekst: Magdalena Pastuszak-Puchalska