powiat łęczyński
facebook youtube bip epuap mapa strony kontrast strony powieksz tekst

Święta Wielkanocne, obchodzone ku czci męczeńskiej śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, to czas zadumy, duchowego odrodzenia oraz wielkiej radości.

Na pamiątkę triumfalnego wjazdu do Jerozolimy Jezusa, którego tłum witał gałązkami palmowymi, co roku wierni Kościoła Katolickiego w Niedzielę Palmową przynoszą do kościołów palmy symbolizujące zmartwychwstanie i zwycięstwo, a także mękę i odkupienie. Tradycyjnie wykonywane są z gałązek wierzbowych, bukszpanu oraz suchych kwiatów, stając się swego rodzaju dziełami sztuki.

Podążając za tradycją i dbając o jej kultywowanie, Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego i Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie organizują IV Wojewódzki Konkurs na Palmę i Pisankę Wielkanocną, do udziału w którym serdecznie zapraszamy.

Konkurs skierowany jest do wszystkich mieszkańców województwa lubelskiego, młodzieży szkolnej, członków kół gospodyń wiejskich, twórców ludowych i artystów plastyków.

Prace konkursowe należy składać w swoich gminach – te przekażą prace do Starostwa Powiatowego w Łęcznej do dnia 16 marca 2023 roku do godz. 15:00.

Regulamin i karta zgłoszenia są dostępne poniżej.

Szczegóły można znaleźć również TUTAJ.

Zachęcamy do udziału w konkursie.