powiat łęczyński
facebook youtube bip epuap mapa strony kontrast strony powieksz tekst

Od kilku lat nieodłącznym elementem edukacji zawodowej w Zespole Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka są zagraniczne praktyki z programem Erasmus+. Nadszedł czas podsumowania kolejnej mobilności zagranicznej. Tym razem uczniowie z technikum z Jagiellończyka mieli szansę zdobywać doświadczenie zawodowe i podwyższać swoje umiejętności językowe we Włoszech.

W maju grupa 35 uczniów z Zespołu Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka z kierunków technik informatyk, technik ekonomista i technik logistyk, wraz z trzema opiekunami, przebywała we Włoszech i odbywała praktyki zawodowe w ramach projektu nr 2021-1-PL01-KA121-VET-000018457 realizowanego w programie Erasmus+ i współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Projekt zakończył się̨ oficjalnym pożegnaniem i rozdaniem certyfikatów.

Młodzież w ramach projektu spędziła dwa tygodnie w malowniczej miejscowości Cattolica, w hotelu „Aragosta”. W tym czasie zdobywała nowe doświadczenia zawodowe rozwijając umiejętności i wiedzę informatyczną, ekonomiczną i logistyczną. Ponadto  w ramach realizacji programu kulturalnego odwiedzała ciekawe i urokliwe miejsca. Zwiedziła m.in. takie miejscowości jak Wenecja czy Rimini,  jak również Sanktuarium Matki Bożej w Loreto, zamek w Gradarze, lokalną winiarnię-oliwiarnię czy miejscowe oceanarium. Odwiedziła także jedno z najmniejszych państw świata – San Marino. W czasie wolnym od obowiązków nasi uczniowie mogli korzystać́ z hotelowego zaplecza czy wypoczywać́ na plaży.

Praktyki we Włoszech pozwoliły  uczestnikom projektu  nie tylko podnieść ich kompetencje zawodowe i umiejętności językowe, ale także dawały niepowtarzalną okazję do bliższego i niezapomnianego kontaktu z włoską kulturą.