Montażem słowno-muzycznym, przygotowanym przez uczniów Zespołu Szkół Rolniczych w Kijanach, rozpoczęły się w powiecie uroczyste obchody 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Występ młodzieży poprzedził uroczystą mszę świętą odprawioną przez proboszczów łęczyńskich parafii w kościele pw. św. Barbary w Łęcznej. Po nabożeństwie, przy akompaniamencie orkiestry górniczej, korowód licznie zgromadzonych pocztów sztandarowych, reprezentacji jednostek samorządowych i placówek oświatowych, a przede wszystkim tłumnie przybyłych mieszkańców naszego powiatu przemaszerował na Plac Powstań Narodowych. Tam odśpiewany został hymn, okolicznościowe wystąpienia wygłosili Starosta Łęczyński Krzysztof Niewiadomski i Burmistrz Łęcznej. Odczytano także apel poległych, a następnie ponad 40 delegacji złożyło przy krzyżu kwiaty i znicze.

Po części oficjalnej na uczestników czekała wojskowa grochówka, przygotowana przez pracowników Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej w Łęcznej.