Dziś w powiecie gościliśmy przedstawicieli Regionalnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lublinie.

Powołane przez Powiat Łęczyński instytucje są inspiracją dla innych samorządów. Dziś w powiecie gościliśmy przedstawicieli JST działających w obszarze ekonomii społecznej. Pierwsze spotkanie odbyło się w Łęczyńskiej Spółdzielni Socjalnej ‘’Pod dobrym adresem” gdzie Prezes zarządu pani Marta Godula mówiła o tworzeniu spółdzielni socjalnej i najważniejszych aspektach funkcjonowania spółdzielni.

Kolejnym miejscem spotkania był Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej w Jaszczowie. Dyrektor Pani Elżbieta Brodzik zaprezentowała najważniejsze aspekty funkcjonowania ZAZ. Spotkanie zakończono w Dziennym Domu Seniora oraz Centrum Mieszkalno-Opiekuńczym w Jaszczowie gdzie Pani Dyrektor Iwona Sawicka i Pani Dyrektor Justyna Sawicka przedstawiły formę wspierania podmiotów ekonomii społecznej przez samorządy lokalne, oraz wspomniały o najważniejszych aspektach funkcjonowania ośrodków.

W spotkaniach uczestniczył Starosta Łęczyński Krzysztof Niewiadomski.

fot. Starostwo Powiatowe w Łęcznej/AM