powiat łęczyński
facebook youtube bip epuap mapa strony kontrast strony powieksz tekst

26 października 2022 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Puchaczowie odbył się Gminny Dzień Seniora 2022.

Uroczystości rozpoczęto pokazem fotocastu, przedstawiającego działalność Dziennego Domu Senior+ w Bogdance podczas pandemii koronawirusa. Następnie rozstrzygnięto konkursy „Senioralna spiżarnia- zamykamy dary jesieni w… słoikach”, „Najpiękniejsza kartka z życzeniami”, „Senior+, czyli co otrzymałem od osób starszych, a co mogę im podarować?”. Laureatom i wyróżnionym wręczono nagrody i dyplomy.

Część artystyczną przygotowali seniorzy z Dziennego Domu Senior+ w Bogdance, którzy w strojach regionalnych zaprezentowali pieśni ludowe, w tym najnowszy utwór „Rozkołysz mnie Józiu”. Na scenie pojawiły się również przedszkolaki z Puchaczowa, które śpiewająco złożyły życzenia naszym seniorom.

Następnie w części edukacyjnej łęczyńscy policjanci starszy aspirant Magdalena Krasna wraz z aspirantem Grzegorzem Wyszomirskim wygłosili prelekcję dotyczącą zagrożeń czyhających na seniorów. Omówili najczęstsze metody stosowane przez oszustów, a także wytłumaczyli jak nie paść ich ofiarą. Jak się odżywiać, które produkty wybierać oraz co ćwiczyć, opowiedziała Beata Jędruszak pielęgniarka w Gminnym Ośrodku Zdrowia w Puchaczowie podczas wykładu pn. „Dieta i aktywność w wieku senioralnym”.

W wydarzeniu uczestniczyła Anna Cieślińska Naczelnik Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych, Ewa Burcon Kierownik Powiatowego Klubu Senior+ w Łęcznej oraz seniorki z Dziennego Domu Seniora w Jaszczowie.

Spotkanie zakończono występem Łukasza Jemioły.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.
fot. Starostwo Powiatowe w Łęcznej