W czwartek 20 października, w Zajeździe Drob w Urszulinie, rozpoczęło się trzydniowe, ogólnopolskie sympozjum środowiska medycznego.

Konferencja medyczna to przestrzeń do wymiany doświadczeń w zakresie chirurgii plastycznej, rekonstrukcyjnej i estetycznej. To również szansa na zaprezentowanie nowoczesnych technologii i specjalistycznego sprzętu medycznego. Konferencję poprowadził dr Krzysztof Bojarski dyrektor SPZOZ w Łęcznej.

Wykład inauguracyjny wygłosił prof. dr hab. n. med. Jerzy Strużyna, konsultant krajowy w dziedzinie chirurgii plastycznej, prezes Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej, założyciel Polskiego Towarzystwa Leczenia Oparzeń, a także twórca Wschodniego Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej w Łęcznej.

W wydarzeniu uczestniczyli Starosta Łęczyński Krzysztof Niewiadomski oraz Wicestarosta Łęczyński Michał Pelczarski. Konferencja potrwa do 22 października.

Organizatorem jest SPZOZ w Łęcznej.
fot. Starostwo Powiatowe w Łęcznej