powiat łęczyński
facebook youtube bip epuap mapa strony kontrast strony powieksz tekst

17 października w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Łęcznej odbyła się konferencja organizowana w ramach operacji pn. „Powiatowe Forum Inicjatyw Regionalnych”

Operacja została zrealizowana w ramach Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Operacja współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Powiatowe Forum Inicjatyw Regionalnych to integracja środowisk wiejskich, szansa na wymianę wiedzy i doświadczeń dotyczących działalności mieszkańców tych obszarów, w tym Kół Gospodyń Wiejskich, a także okazja do wykorzystania potencjału członków tych organizacji dla rozwoju lokalnej społeczności. Prelegenci Karolina Suska oraz Michał Basiński mówili o pozyskiwaniu funduszy na rzecz organizacji pozarządowych, a także o możliwościach rozwoju w różnych obszarach działań kół gospodyń wiejskich.

Podczas konferencji rozstrzygnięto również konkurs „Zdrowie zamknięte w słoiczku”. Wyniki poniżej:

Kategoria 1 – Przetwory z warzyw:

  • I miejsce – Aneta Szapowicz- Papryczki czereśniowe z serem
  • II miejsce – Anna Nieradko- Sos paprykowy
  • III miejsce – Małgorzata Wałecka – Jesienny przysmak

Kategoria 2 – Przetwory z owoców:

  • I miejsce – Beata Rejmak – Nalewska wiśniowa
  • II miejsce – Antonina Gajos – Dary winogradu
  • III miejsce – Marta Kociuba – Konfitura z jarzębiny

Dziękujemy wszystkim uczestnikom operacji. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.

fot. Starostwo Powiatowe w Łęcznej