powiat łęczyński
facebook youtube bip epuap mapa strony kontrast strony powieksz tekst

30 września br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Łęcznej odbył się Etap Powiatowy IX edycji „Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym” dla uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu łęczyńskiego.

Celem tej inicjatywy jest wzrost świadomości w temacie zaburzeń psychicznych, poszerzenie wiedzy w zakresie szeroko pojętego zdrowia psychicznego, radzenia sobie z kryzysem psychicznym, realizacja założeń Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego oraz Powiatowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego.

W 2022 roku organizatorem i gospodarzem IX Regionalnej Olimpiady o Zdrowiu Psychicznym jest Powiat Rycki  natomiast Powiat Łęczyński jest jednym ze współorganizatorów Konkursu oraz fundatorów nagród. Hasłem przewodnim  tegorocznej edycji jest  „Stres i lęk – wyzwania człowieka w obliczu współczesnych zagrożeń”

Oficjalnego otwarcia Olimpiady dokonał Pan Piotr Jastrzębski Radny Powiatu Łęczyńskiego oraz Przewodniczący Komisji Ochrony Zdrowia i Spraw Socjalnych. W Olimpiadzie wzięło udział 5 uczniów z 2 szkół ponadpodstawowych powiatu łęczyńskiego, których do udziału w konkursie Przygotowywały Pani Magdalena Borys- Psycholog z Zespołu Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej oraz Pani Agnieszka Gąsior z  Zespołu Szkół Rolniczych w Kijanach. Młodzież pisała test składający się z 25 pytań. Po części konkursowej Pani Katarzyna Libera Psycholog z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie udzieliła prelekcji pt. „Kryzys, oraz radzenie sobie w sytuacji kryzysu” .

Finalistami „IX Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym” – etapu powiatowego zostali:

I miejsce  Joanna Grzegorczyk – uczennica Zespołu Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej

II miejsce  Anna Iwaniuk – uczennica Zespołu Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej

III miejsce  Aleksandra Kurlak – uczennica Zespołu Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej

Nad prawidłowym przebiegiem egzaminu czuwało Jury w składzie:

1.         Przewodniczący Komisji – Piotr Jastrzębski – Radny Powiatu Łęczyńskiego oraz Przewodniczący Komisji Ochrony Zdrowia i Spraw Socjalnych

2.         Wioletta Wachewicz – Sekretarz Powiatu

3.         Barbara Tryk – Pracownik Socjalny Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie

4.         Anna Cieślińska – Naczelnik Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych

Etap Regionalny czyli Finał Olimpiady odbędzie się w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie 11 października 2022 r. o godzinie 11:00.

Olimpiada organizowana jest przez  Powiat Rycki w ramach porozumienia zawartego z powiatami bialskim, biłgorajskim, hrubieszowskim, lubartowskim, łęczyńskim, łukowskim, parczewskim, puławskim, radzyńskim i włodawskim.