powiat łęczyński
facebook youtube bip epuap mapa strony kontrast strony powieksz tekst

Już w sobotę 1 października uczniowie Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej wyruszają do Grecji na dwutygodniowe praktyki zawodowe.

W praktykach weźmie udział 24 uczniów kształcących się w zawodzie: technik elektryk  i technik mechanik. Zajęcia odbywać się będą w ramach projektu nr 2021-1-PL01-KA121-VET-000007207, realizowanego w ramach Programu Erasmus+  sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.

Celem ogólnym Projektu jest wzmocnienie kompetencji zawodowych i kluczowych:

  • nabycie przez uczniów praktycznych umiejętności zawodowych wymaganych na rynku pracy potwierdzonych międzynarodowym certyfikatem,
  • zachęcanie uczniów do nauki języków obcych,
  • pobudzenie kreatywności, rozwoju osobistego i zwiększenie samodzielności młodych ludzi,
  • podnoszenie kompetencji interpersonalnych i świadomości międzykulturowej,
  • zwiększanie atrakcyjności i podniesienie jakości oferty edukacyjnej szkoły.

Uczniowie przed wyjazdem uczestniczyli w zajęciach kulturowo-pedagogicznych, w trakcie których poznawali historię, kulturę, sztukę i obyczaje Grecji, pozwoli im to na łatwiejsze dostosowanie do warunków środowiskowych i kulturowych w czasie wyjazdu.

Na miejscu uczniowie będą zdobywać doświadczenie zawodowe w greckich zakładach pracy (od poniedziałku do piątku), zobaczą również najważniejsze atrakcje regionu m.in.: wąwóz Enipeas, Zamek w Platamonas czy perełkę turystyczną Palaios Panteleimonas. W weekend odbędą dwie wycieczki: do Meteorytów czyli niezwykłych bizantyjskich monastyrów wzniesionych na stromych skałach oraz kilkugodzinny rejs po Morzu Egejskim na wyspę Skiathos.

Atrakcyjne jest samo zakwaterowanie w Platamonas, w południowej części słynnej Riwiery Olimpijskiej. Hotel San Panteleimon znajduje się ok. 100 metrów od plaży. Z jego okien roztacza się piękny widok na Morze Egejskie i górę Olimp. 

Grecka przygoda niedługo się rozpocznie, a uczniowie już pakują walizki.