Jak zapobiegać chorobom, wcześnie je zdiagnozować i na co zwrócić szczególną uwagę?

Trwa Program „Środa z Profilaktyką” Narodowego Funduszu Zdrowia.

Harmonogram na wrzesień:
7 września 2022 r. – Profilaktyka grypy – szczepienia
14 września 2022 r. – Profilaktyka od najmłodszych lat. Higiena jamy ustnej
21 września 2022 r. – Styl życia w profilaktyce Alzheimera
28 września 2022 r. – Profilaktyka przeciwżylakowa.

„Środa z profilaktyką” to cykliczna akcja Narodowego Funduszu Zdrowia, dedykowana profilaktyce chorób i promocji zdrowia. To dzień regularnej edukacji zdrowotnej. Każda środa to inny, ważny aspekt naszego zdrowia.

Zagadnienia „Śród z profilaktyką” powiązane są z najważniejszymi ogólnopolskimi lub międzynarodowymi inicjatywami prozdrowotnymi (np. Światowy Dzień Walki z Cukrzycą) oraz tematami kluczowymi dla NFZ (otyłość i cukrzyca, obecne i nowe programy profilaktyczne, raporty NFZ oraz kampanie edukacyjne).

Formuła akcji ma na celu zachęcać pacjentów do działania, popularyzować i wspierać postawy prozdrowotne, uczyć odpowiedzialności za własne zdrowie, zacieśniać współpracę z organizacjami pacjenckimi, a także budować pozytywny wizerunek NFZ wśród pacjentów.

Więcej szczegółów znajdziecie na stronie www.nfz-lublin.pl oraz na YouTube https://www.youtube.com/c/AkademiaNFZ .