powiat łęczyński
facebook youtube bip epuap mapa strony kontrast strony powieksz tekst

Za nami druga edycja powiatowych półkolonii.

Wakacje z Powiatem i Bogdanką to przede wszystkim trzy tygodnie świetnej zabawy i sportowych emocji. Uczestnicy tegorocznej edycji korzystali z uroków malowniczego Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego. Wędkowali na specjalnym łowisku PZW Rogóźno pod czujnym okiem wędkarzy z OSW Rogóźno, a także grali w siatkówkę i plażowali nad jeziorem Piaseczno. Dzieci uczestniczyły w zajęciach sportowych zorganizowanych na stadionie Górnika Łęczna oraz w Miejsko-Górniczym Klubie Sportowym „Gwarek” w Łęcznej. Powiatowe kolonie mają również wymiar edukacyjny. Młodzi mieli okazję zwiedzić Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Łęcznej i w Świdniku a w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Łęcznej poznały techniki udzielania pierwszej pomocy. Odbyła się również wycieczka do sąsiedniego powiatu, gdzie dzieci spróbowały swoich sił jako piloci w symulatorze lotów w Miejskim Ośrodku Kultury w Świdniku, a także pluskały się w Parku Avia w Świdniku. Po dniu pełnym atrakcji, młodzi dostali przepyszną pizzę ufundowaną przez Restaurację Michele.

Na zakończenie półkolonii, uczestników odwiedzili Starosta Łęczyński Krzysztof Niewiadomski wraz z Wicestarostą Łęczyńskim Michałem Pelczarskim i wręczyli im powiatowe upominki.

Wakacje z Powiatem i Bogdanką zostały zrealizowane przez Powiat Łęczyński przy współpracy z Lubelskim Węglem Bogdanka S.A.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.