powiat łęczyński
facebook youtube bip epuap mapa strony kontrast strony powieksz tekst

To już VII edycja konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich „Bitwa Regionów”.

Idea konkursu zrodziła się z zamiłowania do polskiej kuchni regionalnej i rodzimego folkloru, chęci promocji polskiej żywności oraz szerzenia patriotyzmu konsumenckiego. W tym roku konkurs będzie przebiegać w trzech etapach: eliminacje powiatowe, wojewódzkie i finał ogólnopolski. W trakcie wszystkich wydarzeń KGW prezentują zgłoszone potrawy regionalne, a jurorzy będą je oceniać według kryteriów wskazanych w regulaminie.

Każda edycja „Bitwy Regionów” skupia setki Kół Gospodyń Wiejskich i stowarzyszeń. W całej Polsce odbywają się Pikniki z PRODUKTEM POLSKIM, których organizatorem jest Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa przy wsparciu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz Powiatowych Zespołów Doradztwa Rolniczego.

Tegoroczna edycja w powiecie łęczyńskim odbędzie się 23 lipca (sobota) przy remizie w Witaniowie. Tego samego dnia będzie również II Powiatowy Dzień Kół Gospodyń Wiejskich i III Dzień Produktu Lokalnego i Tradycyjnego. Podczas wydarzenia odbędzie się prezentacja KGW z terenu powiatu, konkursy kulinarne, animacje i atrakcje dla najmłodszych.

Podczas wydarzenia odbędzie się I etap ogólnopolskiego konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” oraz powiatowy konkurs kulinarny dla KGW „Ciasto z owocami lata”.