W sobotę 23 lipca w remizie w Witaniowie odbędzie się II Powiatowy Dzień Kół Gospodyń Wiejskich i III Dzień Produktu Lokalnego i Tradycyjnego, a także Bitwa Regionów.

Podczas wydarzenia odbędzie się powiatowy konkurs kulinarny dla KGW pt. „Ciasto z owocami lata”. Przedmiotem konkursu jest upieczenie dowolnego ciasta z polskimi owocami sezonowymi. Preferujemy wykonanie wyrobu z użyciem tradycyjnych przepisów z kuchni regionalnej Lubelszczyzny.

Celem konkursu jest kultywowanie tradycji w przekazywaniu przepisów na tradycyjne ciasta z polskimi owocami sezonowymi, a także wymiana doświadczeń kulinarnych, prezentacja umiejętności kulinarnych uczestników konkursu oraz integracja społeczności lokalnej.

Zachęcamy do uczestnictwa!