W czwartek 30 czerwca w Lubelskim Centrum Konferencyjnym Członek Zarządu Województwa Lubelskiego Zdzisław Szwed wręczył 21 umów dla partnerów Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich (KSOW). Wybrane operacje będą realizowane w 2022 i 2023 r. w ramach dwuletniego planu operacyjnego. Projekt wynosi blisko 795 tysięcy złotych. Konkurs ogłosiło Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Starosta Łęczyński Krzysztof Niewiadomski wraz z Wicestarosta Łęczyńskim Michałem Pelczarskim podpisali umowę na realizacje operacji pt. „Powiatowe Forum Inicjatyw Regionalnych” w ramach Planu Działania Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Plan operacyjny na lata 2022-2023. Wydarzenie prowadziła Ewa Szałachwiej Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego oraz Zdzisław Szwed Członek Zarządu Województwa Lubelskiego.