29 czerwca odbyło się uroczyste otwarcie Dworu Lacherta w Ciechankach.

Dwór został wyremontowany w ramach projektu pn. „Przywrócenie wspólnego dziedzictwa kulturowego bazą dla transgranicznej współpracy młodzieży i grup twórczych z Polski i Białorusi” zrealizowanego w ramach Programu współpracy transgranicznej Polska – Białoruś – Ukraina 2014-2020.

Promocja kultury lokalnej i dziedzictwa kulturowego to działania, które pozwalają pielęgnować pamięć i spuściznę poprzednich pokoleń jednocześnie zakorzeniając kolejne w tradycji i dorobku ich poprzedników. Odrestaurowany budynek Dworu Lacherta w Ciechankach, a także jego historia, są pięknym echem przeszłości, które służyć będzie środowiskom twórczym przez następne lata, inspirując i dając bazę do licznych działań kulturalnych i artystycznych.

W dzisiejszej uroczystości uczestniczył Artur Soboń Sekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów oraz Bożena Kornatka reprezentująca Powiat Łęczyński.

Fot. M. Sapuła