powiat łęczyński
facebook youtube bip epuap mapa strony kontrast strony powieksz tekst

10 czerwca br. w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników V edycji konkursu „Znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej 2022”.

W tegorocznej edycji konkursu zostało zgłoszonych 164 podmiotów. Nagrody laureatom konkursu wręczyły minister Marlena Maląg oraz Anita Czerwińska, wiceminister rodziny i pełnomocnik rządu ds. ekonomii społecznej. Konkurs realizowany jest w 5 kategoriach: Debiut roku, Najlepszy pracodawca, Sukces rynkowy, Pożyczka z korzyścią społeczną oraz społecznie odpowiedzialny samorząd.

Powiat Łęczyński zajął 1 miejsce w kategorii V. „Społecznie odpowiedzialny samorząd”. To dzięki inwestycjom wpływającym na poprawę jakości życia społeczności lokalnej, w szczególności osób z niepełnosprawnościami, bezrobotnych i wykluczonych społecznie. W 2021 roku powstał drugi już na terenie Powiatu Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej, gdzie pracę znalazło 21 osób z niepełnosprawnościami. Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej zlokalizowany jest w miejscowości Jaszczów, gdzie mieści się pierwsze w Polsce Centrum Opiekuńczo Mieszkalne. COM cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony mieszkańców powiatu. Przy Zakładzie Aktywności Zawodowej i Centrum Opiekuńczo Mieszkalnym powstaje jeszcze Dzienny Dom Seniora oraz Zakład Opiekuńczo Leczniczy.

Fot. Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej