powiat łęczyński
facebook youtube bip epuap mapa strony kontrast strony powieksz tekst

9 czerwca 2022 r. na obiektach sportowych Zespołu Szkół im. Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej w ramach obchodów Dnia Dziecka odbyła się impreza plenerowa.

Nauczyciele i Uczniowie Jagiellończyka, Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Wolontariatu,  przygotowali wiele ciekawych atrakcji, w których wzięli udział podopieczni Przedszkola Publicznego nr 3, Przedszkola Publicznego nr 4 oraz najmłodsi uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęcznej.

Wśród zabaw i rozrywek zaaranżowanych przez młodzież Jagiellończyka znalazły się m.in. zawody sportowe, kręcenie balonów, malowanie „Zaczarowanego domku”, udział w grach planszowych. Dużym zainteresowaniem cieszyło się tworzenie domków dla owadów oraz przesadzanie kwiatków. Udało nam się też przenieść na moment w przeszłość i pokazać maluchom zabawy przedszkolne z dawnych lat  – przyjemnie było pograć w klasy oraz poskakać na skakance. Dla małych odkrywców przygotowane zostało stoisko do wykonywania eksperymentów chemicznych.  Nie zabrakło też zajęć manualnych w postaci kącika budowlanego. Po ogromnej porcji zabawy nie zabrakło okazji, by zaczerpnąć odrobiny wiedzy z dawką humoru, a to dzięki chwili relaksu w kąciku czytelniczym, artystycznym i językowym.  Dzieci chętnie uczestniczyły również w pokazach ratownictwa medycznego. Na zakończenie nasi milusińscy otrzymali kolorowe pieczątki, upominki i drobne słodkości, a wśród nich… wata cukrowa!

Cieszymy się, że mogliśmy sprawić najmłodszym nieco przyjemności i zobaczyć ich uśmiechnięte twarze. Dziękujemy za aktywny udział w wydarzeniu i zapraszamy na kolejne.

Tekst: Zespół Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej
Fotografie: Starostwo Powiatowe w Łęcznej