Na rozegranych w dniach 3-5 czerwca w Bałtowie mistrzostwach Polski dzieci i kadetów w kickboxingu wystąpili zawodnicy Lubelskiego Klubu Sportów Walki Dan z sekcji w Łęcznej i w Milejowie.

W mistrzostwach wystąpiło 61 klubów, 262 zawodników w formule pointfighting, 306 zawodników w formule light-contact. Przygotowania zawodników LKSW Dan do mistrzostw Polski wsparł finansowo Powiat Łęczyński w ramach zadania publicznego, dzięki czemu zostały zakupione stroje sportowe oraz zorganizowane dwa weekendowe zgrupowania.

Na zawodach triumfowali:
– Paweł Bielecki – złoty medal i tytuł mistrza Polski w walkach pointfighting kadetów młodszych -37 kg, złoty medal i tytuł mistrza Polski w walkach light-contact kadetów młodszych -37 kg oraz dwa tytuły najlepszego kadeta młodszego turnieju – w formule pointfighting i light-contact! Warto dodać, że Paweł w dwa kolejne weekendy nie tylko zdobył tytuł mistrza Polski we wszystkich trzech formułach walki kadetów młodszych (trzeci tydzień temu w formule kick-light w Zawierciu), ale za każdym razem był uznawany za najlepszego kadeta młodszego mistrzostw!

– Igor Głowienka – złoty medal i tytuł mistrza Polski w walkach pointfighting kadetów młodszych -42 kg, złoty medal i tytuł mistrza Polski w walkach light-contact kadetów młodszych -37 kg;

– Kacper Głowienka – złoty medal i tytuł mistrza Polski w walkach pointfighting kadetów starszych -52 kg (czwarty raz z rzędu!), miejsce 5-8 w walkach light-contact kadetów starszych -52 kg;

– Hanna Czubacka – miejsce 5-8 w walkach pointfighting kadetek starszych -50 kg, miejsce 5-8 w walkach light-contact kadetek starszych -50 kg

– Oliwier Harasim – miejsce 5-8 w walkach pointfighting kadetów młodszych -32 kg,

– Maja Palonka – miejsce 5-8 w walkach pointfighting kadetek starszych -60 kg.

Zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

fot. LKSW DAN