19 maja w K P PSP w Łęcznej odbył się Powiatowy Turniej OTWP „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” (OTWP) ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek powstania pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym i techniką pożarniczą, poznawania tradycji, historii i organizacji ochrony przeciwpożarowej.

W eliminacjach powiatowych OTWP wzięło udział łącznie 17 uczestników w poszczególnych grupach:

I grupa (uczniowie szkół podstawowych kl. I-IV) – 5

II grupa (uczniowie szkół podstawowych kl. V-VIII) – 10

III grupa (uczniowie szkół ponadpodstawowych) – 2

Najlepszymi uczestnikami tegorocznej edycji OTWP w pow. łęczyńskim zostali:

I.  grupa wiekowa (uczniowie szkół podstawowych, kl. I-IV):

1 miejsce – Szymon Gregorowicz – Szkoła Podstawowa w Piasecznie,

2 miejsce – Radosław Szurek – Szkoła Podstawowa w Zezulinie,

3 miejsce – Wojciech Szurek – Szkoła Podstawowa w Zezulinie,

II.  grupa wiekowa (uczniowie szkół podstawowych, kl. V-VIII)

1 miejsce – Paweł Gajos – Szkoła Podstawowa w Zezulinie,

2 miejsce – Eryk Libera – Szkoła Podstawowa w Januszówce,

3 miejsce – Amelia Cyfra – Szkoła Podstawowa nr 2 w im. Tadeusza Kościuszki w Łęcznej.

III.  grupa (uczniowie szkół ponadpodstawowych):

1 miejsce – Piotr Kasperczuk – Zespół Szkół Rolniczych w Kijanach,

2 miejsce – Weronika Szkutnik – Zespół Szkół Rolniczych w Kijanach,

Finaliści, którzy zajęli 1 miejsce w poszczególnych grupach wiekowych, a więc Szymon Gregorowicz Paweł Gajos i Piotr Kasperczuk będą reprezentować powiat łęczyński w eliminacjach wojewódzkich OTWP
Wszyscy uczestnicy eliminacji powiatowych otrzymali: nagrody, upominki oraz dyplomy, które wręczyli: Pan Krzysztof Niewiadomski – Starosta Łęczyński, Pan Andrzej Chabros  Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Łęcznej, Pan st. bryg. Dariusz Popek – Komendant Powiatowy PSP w Łęcznej, Pan Leszek Włodarski – Burmistrz Łęcznej, Pani Dorota Szczęsna – Wójt Gminy Spiczyn i Pani Marta Dyszewska – Zastępca Wójta Gminy Cyców.

W trakcie turnieju uczestnicy mieli okazję zapoznać się ze sprzętem, jakim dysponują łęczyńscy strażacy.

Opiekunowie uczniów – laureatów I miejsc

Pan Krzystof Ścierka – Szkoła Podstawowa w Piasecznie

Pan Monika Guz – Szkoła Podstawowa w Zezulinie

Pan Mirosław Włodarczyk – Zespół Szkół Rolniczych w Kijanach

Nagrody zostały ufundowane przez Starostę Powiatu Łęczyńskiego, Wójta Gminy Cyców, Wójta Gminy Spiczyn, Wójta Gminy Ludwin oraz Burmistrza Łęcznej.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów!