Kształtowanie szacunku dla własnego państwa oraz poczucia tożsamości narodowej, uwrażliwienie na piękno języka polskiego i zachęcanie do posługiwania się poprawną polszczyzną, kształtowanie u dzieci świadomości posiadania własnych praw – znajomości swojej wartości jako człowieka i jako jednostka „wiem kim jestem”- to niektóre hasła, które przyświecają projektowi „Piękna nasza Polska cała”, w ramach którego Przedszkole Samorządowe w Milejowie zorganizowało konkurs dla przedszkolaków pn. „Każdy przedszkolak to mały Polak”.

13 maja 2022 r. zostały wręczone nagrody, a w wydarzeniu uczestniczył Michał Pelczarski. Konkurs patronatem honorowym objął Starosta Łęczyński.

Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy i cieszymy się, że chętnie przyłączyły się do udziału w projekcie.