Strażacy są pierwsi zawsze tam, gdzie zagrożone jest ludzkie życie i zdrowie, dobytek czy środowisko. Ich praca to służba i powołanie, a podejmując ją kierują się troską o dobro innych.

Doceniając trud strażaków, wydano rozporządzenie, które weszło w życie 9 lutego 2022r., przyznające dodatkowe świadczenie strażakom OSP, którzy przez 25 lat (mężczyźni) lub 20 lat (kobiety) pełnili służbę w działaniach i akcjach ratowniczych.

W sali konferencyjnej Starosta Krzysztof Niewiadomski, Wicestarosta Michał Pelczarski, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Łęcznej Dariusz Popek oraz Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Łęcznej Tadeusz Łoś wręczyli decyzję o przyznaniu świadczeń 35 strażakom, dziękując za ich wieloletnią pracę i poświęcenie drugiemu człowiekowi.