4 maja obchodziliśmy międzynarodowy dzień strażaka.

Wszystkim Strażakom i Pracownikom Państwowej Straży Pożarnej oraz Druhom i Druhnom Ochotniczych Straży Pożarnych składamy serdeczne podziękowania za codzienną gotowość do niesienia pomocy mieszkańcom naszego powiatu.
Życzymy Wam bezpiecznej służby, szczęśliwych powrotów z akcji oraz zdrowia i pomyślności zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Niech święty Florian otacza Was swoją opieką.

W kościele pw. Św. Marii Magdaleny w Łęcznej odbyła się msza święta w intencji strażaków. Nabożeństwo odprawili ks. Andrzej Józef Majchrzak proboszcz parafii wraz z ks. Waldemarem Tarachą, zastępcą kapelana Strażaków Powiatu Łęczyńskiego.

W uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele powiatu: Wicestarosta Łęczyński Michał Pelczarski, Sekretarz Powiatu Wiola Wachewicz oraz Członek Zarządu Powiatu Michał Woźniak.

W uroczystości wzięli udział strażacy PSP oraz OSP z terenu powiatu.