Dziś przypada 12. rocznica Katastrofy Smoleńskiej. Przedstawiciele najwyższych władz państwowych naszego kraju, wśród których był Prezydent Lech Kaczyński z małżonką, lecieli by oddać hołd ofiarom zbrodni w Katyniu.

Obchodzony 13 kwietnia Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej przypomina o ludobójstwie dokonanym podczas II wojny światowej w 1940 r. przez funkcjonariuszy NKWD, na polskich jeńcach wojennych przetrzymywanych w sowieckich obozach zagłady i więzieniach na terenie Zachodniej Białorusi i Ukrainy. W intencji ofiar Zbrodni Katyńskiej i ofiar Katastrofy Smoleńskiej w kościele pw. św. Barbary w Łęcznej została odprawiona msza święta, po której przedstawiciele władz Powiatu Łęczyńskiego złożyli kwiaty pod pomnikiem na cmentarzu parafialnym w Łęcznej.