powiat łęczyński
facebook youtube bip epuap mapa strony kontrast strony powieksz tekst

Rozwój młodych ludzi to nie tylko wiedza pozyskiwana z książek, ale również świadomość odmienności każdego z nas i specjalnych potrzeb osób, które nas otaczają.

Co roku 2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, w ramach którego ORW w Łęcznej zorganizowało konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży „W moim przyjaznym świecie”.

Dziś w Ośrodku laureaci i uczestnicy artystycznych zmagań odebrali nagrody z rąk Starosty Łęczyńskiego Krzysztofa Niewiadomskiego oraz Dyrektor ORW Magdaleny Majewskiej. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Małgorzata Paprota szef lubelskiego PFRON, Irena Kijek, Jan Żychliński Starosta Warszawski Zachodni, Ewelina Degowska Sekretarz Powiatu Warszawskiego Zachodniego, Seweryn Chruściński dyrektor DPS w Bramkach, odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Beata Godzina Prezes Krajowego Stowarzyszenia „Przyłącz się do nas”.

Ponadto delegacja z Warszawy odwiedziła działające na terenie naszego powiatu zakłady aktywności zawodowej w Łęcznej i Jaszczowie. Wizyta była szansą na wymianę doświadczeń i czerpanie inspiracji do powstania podobnej placówki na terenie powiatu warszawskiego zachodniego.

Cieszymy się, że nasze jednostki stanowią impuls do działania innych samorządów, co motywuje również nas do ciągłych zmian i rozwoju.