Dziękujemy wszystkim mieszkańcom powiatu łęczyńskiego, którzy okazują serce uchodźcom z Ukrainy i udzielają im schronienia.

Nasz samorząd również aktywnie uczestniczy w procesie zakwaterowania W RAMACH POMOCY SYSTEMOWEJ.
Jednocześnie informujemy, że zakwaterowanie uchodźców przez Zespół ds. Zarządzania Kryzysowego, Spraw Obronnych i Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Łęcznej odbywa się za pośrednictwem punktów recepcyjnych.

NIE KWATERUJEMY indywidualnych osób, które przybyły na teren powiatu łęczyńskiego i nie są zarejestrowane w żadnym z punktów.

Uchodźcy przebywający u osób prywatnych, które udzielają im schronienia NIE PODLEGAJĄ rejestracji.

Rejestracja jest konieczna WYŁĄCZNIE w celu zakwaterowania w wyznaczonych przez instytucje miejscach.