17.02.2022 r. Powiat Łęczyński podpisał umowę na realizację robót budowlanych dla zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa i rozbudowa budynku po centrum telekomunikacyjnym położonym w Łęcznej przy al. Jana Pawła II 89, dz. Nr 2627/3 na potrzeby utworzenia Powiatowego Centrum Aktywności Społeczno-Kulturalnej, w którym mieścić się będzie bursa szkolna w formule zaprojektuj i wybuduj”.

Wartość kontraktu na wykonanie robót budowlanych w formule zaprojektuj i wybuduj związanych z realizacją inwestycji wynosi 5 166 000,00 zł brutto.

W ramach realizacji inwestycji przewiduje się wykonanie robót budowlanych obejmujących prace termomodernizacyjne na całym obiekcie oraz adaptację zachodniego skrzydła budynku z przeznaczeniem na bursę szkolną, w szczególności:

• roboty rozbiórkowe i wyburzeniowe
  • wykonanie nowych przyłączy
  • dobudowanie zewnętrznej klatki schodowej wraz z szybem windowym
  • budowę nowych i przebudowę części istniejących ścian wewnętrznych w celu adaptacji pomieszczeń na potrzeby bursy szkolnej
  • naprawa pęknięć ścian i sufitów, równanie istniejących ścian wewnątrz budynku, wykonanie nowych tynków i gładzi, malowanie
  • wykonanie nowych wylewek
  • wykonanie sufitów podwieszanych
  • położenie płytek w pomieszczeniach mokrych (łazienki, WC, pralnia, kuchnia, pomieszczenia porządkowe, itd.)
  • wykonanie docieplenia ścian fundamentowych i ścian piwnic w budynku
  • wykonanie docieplenia ścian zewnętrznych wraz z wymianą istniejących rynien i rur spustowych oraz pozostałych obróbek blacharskich w tym parapetów zewnętrznych
  • wykonanie docieplenia stropodachu wraz z wymianą istniejącego pokrycia dachu i renowacja kominów przeznaczonych do dalszego wykorzystania
  • montaż nowej stolarki okiennej i drzwiowej
  • montaż nowych parapetów wewnętrznych wykonanych z konglomeratu
  • wykonanie nowej instalacji wodno-kanalizacyjnej oraz ciepłej wody użytkowej (orurowania)
  • wykonanie nowej instalacji wewnętrznej centralnego ogrzewania (orurowania), montaż nowych grzejników płytowych
  • wykonanie nowej instalacji elektrycznej wraz z montażem nowego oświetlenia wewnętrznego i zewnętrznego z energooszczędnymi oprawami LED,
  • wykonanie instalacji monitoringu CCTV
  • wykonanie nowej instalacji wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej z odzyskiem ciepła
  • montaż odnawialnych źródeł energii w postaci instalacji fotowoltaicznej oraz kolektorów słonecznych na dachu budynku wraz z wykonaniem nowej instalacji odgromowej,
  • dostawa i montaż kompletnego wyposażenia łazienek.

Przewidywany termin otwarcia bursy szkolnej to 01.09.02022 r.

Inwestycja finansowana jest ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w ramach Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 oraz Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.