Już po raz drugi Ochotnicza Straż Pożarna i Koło Gospodyń Wiejskich w Głębokiem (Gmina Cyców) realizowała zadanie publiczne pn: „Noc Świętojańska powiatu łęczyńskiego w 2021 r. – wzmocnienie roli kultury w budowaniu aktywności społecznej”.

Uczestnicy wspólnie tworzyli z zebranych przez siebie kwiatów, ziół polnych i ogrodowych – kolorowe wianki, wianeczki, wieńce. Spotkanie miało na celu integrację mieszkańców, wymianę doświadczeń, umiejętności. Przygotowane wspólnie wianki, zgodnie z tradycją zostały rzucone na wodę jeziora Głębokie.

Według wierzeń długie i szczęśliwe życie wróżyło to, gdy wianki szybko oddalały się od brzegu, płynęły równo z prądem wodnym. Wierzono, że odpowiedni tor przepływu wianków przyniesie szczęście wszystkim, zgromadzonym nad brzegiem jeziora.

Zwieńczeniem spotkania była degustacja potraw przygotowanych przez miejscowe KGW.Uczestników spotkania odwiedził przewodniczący Rady Powiatu w Łęcznej – Arkadiusz Biegaj.