24 czerwca 2021 r. w ZS im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu powiatowego „Szarady językowe. Jagiellończyk (nie)jednym słowem”, podczas którego ogłoszone zostały wyniki i wręczono nagrody.

Uczestnicy tych zmagań mieli za zadanie wykazać się umiejętnością pozyskania z różnych źródeł wiedzy o Zespole Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej. Zdobyte informacje musieli przekształcić i skondensować nadając pracy konkursowej formę słów-haseł i zapisując na planszy w sposób wskazany w regulaminie.

Starosta Łęczyński objął konkurs patronatem honorowym oraz wręczył ufundowane przez Starostwo nagrody. W uroczystości wziął udział również Michał Pelczarski – Wicestarosta Powiatu Łęczyńskiego.

I miejsce w konkursie otrzymał Wiktor Mazurek – uczeń VII klasy SP nr 4 im. Jana Pawła II z Oddziałami Integracyjnymi w Łęcznej.

Miejsce II ex aequo w konkursie zdobyli Aleksandra Zalewska oraz Wiktoria Kamola –uczennice klasy VIII SP im. Jana Brzechwy w Dratowie.

Ponadto komisja postanowiła docenić drobnymi upominkami Hannę Skrzypczak – uczennicę klasy VIII SP im. Jana Brzechwy w Dratowie oraz Adriannę Ścierkę – uczennicę SP im. Marii Konopnickiej w Piasecznie.

Gratulujemy wszystkim laureatom i uczestnikom powiatowego konkursu oraz ich opiekunom: Alinie Knap, Angelice Gregorowicz, Elżbiecie Zalewskiej oraz Krzysztofowi Ścierce.

Na koniec uroczystości na wszystkich zebranych czekała drobna niespodzianka –  piosenka w wykonaniu Michała Grabca z  klasy IIg TE. Po krótkim występie uczestnicy konkursu mieli możliwość zwiedzenia szkoły i zobaczenia jak może wyglądać nauka w nowych pracowniach przedmiotowy – językowej i matematycznej.

Inicjatorem, organizatorem i koordynatorem konkursu była Emilia Salak.