powiat łęczyński
facebook youtube bip epuap mapa strony kontrast strony powieksz tekst

Sprostowanie dotyczące artykułu ”Szykuje się drogowy koszmar” opublikowanego w regionalnej gazecie „Pojezierze” Nr 02(285)

W związku z publikacją w regionalnej gazecie Pojezierze Nr 02(285) artykułu pt.” Szykuje się drogowy koszmar” informujemy, że zawarty opis drogowego koszmaru jest całkowicie nieuzasadniony oraz wprowadzający w błąd. Artykuł uderza w rozwój turystyki, strategię rozwoju gmin i powiatu. Zniechęca turystów, którzy planowali odwiedzić i poznać walory Pojezierza Łęczyńsko – Włodawskiego.

Trasa, na której będą prowadzone roboty drogowe tj. Łęczna – Uciekajka – Piaseczno wynosi 18 km, zaś czas przejazdu ok. 22 min. Zarząd Dróg Powiatowych w Łęcznej wziął pod uwagę fakt, iż w okresie wakacyjnym panuje wzmożony ruch, a prowadzone roboty mogą powodować utrudnienia. Planując prace  i przystępując do realizacji zadania opracowano alternatywne drogi dojazdu. Możliwe jest całkowite ominięcie remontowanego odcinka. Poniżej przedstawiamy mapę tras alternatywnego dojazdu nad jezioro Piaseczno. Zachęcamy do zapoznania się z materiałem. Trasy te umożliwią bezpieczne i komfortowe dotarcie do wakacyjnego celu podróży.

  • Łęczna – Rogóźno – Piaseczno (alternatywna trasa I fioletowa) – 24 km, czas przejazdu ok. 28 min;
  • Łęczna – Puchaczów – Nadrybie – Piaseczno (alternatywna trasa II niebieska) – 20 km, czas przejazdu ok. 25 min.

Z poważaniem
Magdalena Kuca
Rzecznik Prasowy Starostwa Powiatowego w Łęcznej