powiat łęczyński
facebook youtube bip epuap mapa strony kontrast strony powieksz tekst

Uczniowie klas elektrycznych w Zespole Szkół Górniczych w Łęcznej, którzy w tym roku zajęli 4 miejsce w 1 etapie ogólnopolskiego konkursu „Postaw na Słońce”, walczą teraz o zwycięstwo w 2 etapie.

Jednym z punktowanych przez komisję zadań jest promocja OZE. W związku z tym ekipa elektryków przeprowadziła w tym tygodniu w okolicach szkoły akcję pod hasłem „Chcemy słońce”. Chłopcy rozdawali napotkanym osobom ulotki, zachęcające do tworzenia lepszego jutra, poprzez wybieranie odnawialnych źródeł energii.

14 czerwca uczniowie wraz z nauczycielką przedmiotów zawodowych i jednocześnie opiekunką grupy, Sylwią Osobą, przeprowadzili quiz promujący OZE. W konkursie udział wzięli uczniowie klas pierwszych elektrycznych. Zwycięzcą został Piotr Olejnik z klasy 1em.

Kreatywna drużyna elektryków z ZSG w Łęcznej to: Paweł Borowski, Łukasz Ciężkowki, Kamil Kuriata, Jakub Paluch, Michał Pietrzela z klasy 2e oraz Konrad Fedde, Michał Kowalski, Dawid Nadolski, Paweł Orzechowski, Stanisław Korol z klasy 2ep.

Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej reaguje na tendencje związane z przyszłością energetyki i już od roku kształci w zawodzie technika urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. W tym roku zaś nowym kierunkiem jest technik ochrony środowiska.