powiat łęczyński
facebook youtube bip epuap mapa strony kontrast strony powieksz tekst

Już w najbliższą niedzielę o godz.18:00 odbędzie się msza święta, po której odbędzie się w budynku nowej plebanii symboliczne otwarcie „Okna życia”, jedynego takiego miejsca w województwie lubelskim.

Okno Życia to miejsce, umożliwiające matkom, które nie mogą lub nie chcą opiekować się noworodkiem, anonimowe, bezpieczne pozostawienie w nim dziecka. Budynek nowej plebanii, gdzie mieści się także  przedszkole i żłobek, jest duży i nieco odsunięty od ulicy. Jego boczna ściana przysłonięta murkiem okazała się dobrą lokalizacją dla okna życia.

– Chodziło o to, by było to miejsce nieco dyskretne, gdyż dla matki, która przynosi tu swoje dziecko to z pewnością ogromnie trudna chwila i nie chciałaby być wystawiona na widok publiczny – wyjaśnia ks. Janusz Rzeźnik proboszcz parafii p.w. św. Marii Magdaleny w Łęcznej i jednocześnie członek komitetu założycielskiego „Okna życia” .

Inicjatywa została podjęta przez Stowarzyszenie ” OKNO ŻYCIA”, które za cel stawia sobie również zapewnienie wszechstronnej pomocy samotnym matkom i ojcom.

Zapraszamy do udziału w nabożeństwie.

fot. arch. gosc.pl