„Morbum evitare quam curare facilius est” – ta znana od starożytności maksyma – mówiąca, że „lepiej jest zapobiegać niż leczyć” – przyświecała niewątpliwie twórcom konkursu „Zdrowy Samorząd”, w którym zostaliśmy nominowani za realizację programu „NIE nowotworom u dzieci”.Teraz wszystko w WASZYCH RĘKACH!!!

Do 28 maja możecie oddawać TUTAJ swoje głosy w kategorii „nagroda czytelników” !

Liczymy na Was !!!!!

Program polityki zdrowotnej pn. ,,NIE nowotworom u dzieci” realizowany był w latach 2017-2019. Liczba dzieci, które corocznie mogły zostać objęte badaniami, w przedziale 0-6 lat, wynosi w przybliżeniu 4 500.

Jedynym kryterium, wg którego klasyfikowano osoby na badania, był wiek między 9. miesiącem a 6. rokiem życia. Przebieg realizacji programu w latach 2017-2019 wyglądał tak:

a) podjęcie uchwały Zarządu Powiatu o realizacji i finansowaniu programu;
b) zawarcie umów o współpracy z Fundacją Ronalda McDonalda i Top Medical sp. z o.o.;
c) prowadzenie akcji promocyjnej na terenie powiatu;
d) przeprowadzenie badań w ambulansie Fundacji Ronalda McDonalda;
e) sprawozdanie z realizacji programu.

Na realizację programu ,,NIE nowotworom u dzieci” w latach 2017-2019 przeznaczono ze środków powiatu łęczyńskiego 30 385 zł.