powiat łęczyński
facebook youtube bip epuap mapa strony kontrast strony powieksz tekst

„Zabieram Cię w podróż, daleką i niezwykłą, pełną czarów i magii” – napisała Pani Jolanta Niwińska w jednej z książek, które podarowała bibliotece Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej.

W tym tygodniu do biblioteki ZSG dotarły książki znanej popularyzatorki czytelnictwa.  Biblioteka otrzymała 20 egzemplarzy „Z książką na końcu świata. Papua Nowa Gwinea.” Jedna z książek opatrzona jest dedykacją dla czytelników biblioteki, druga również posiada dedykację, ale to na razie niespodzianka.

Jolanta Niwińska jest ogólnopolską koordynatorką akcji bookcrossingowej, inicjatorką i współorganizatorką corocznego Święta Wolnych Książek. Do swoich licznych działań angażuje pisarzy, twórców i ludzi kultury z całej Polski, a także młodzież.
„Zawsze wierzyłam w nieprzemijającą moc słowa pisanego. Obcowanie z literaturą to dla mnie zaszczyt i przygoda”  – deklaruje Pani Jolanta.

Na całym świecie promuje polską literaturę i jej autorów. Jej podróże z książką można obserwować na facebooku. Uczniowie mają nadzieję, że kiedyś odwiedzi również Łęczną i Zespół Szkół Górniczych. Młodzież chętnie wysłucha jej opowieści okraszonych niezwykłymi zdjęciami z różnych zakątków świata.