powiat łęczyński
facebook youtube bip epuap mapa strony kontrast strony powieksz tekst

Od września 2020 r. społeczność Przedszkola Samorządowego w Milejowie przystąpiła do udziału w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Piękna nasza Polska cała”. Celem projektu jest kształtowanie postaw patriotycznych  u najmłodszych, uwrażliwienie ich na piękno, folklor i tradycje Polski oraz kształtowanie tożsamości narodowej.

Autorem i koordynatorem Projektu jest Ludmiła Fabiszewska – nauczyciel Miejskiego Przedszkola nr 2 im. Juliana Tuwima w Aleksandrowie Łódzkim. Projekt Edukacyjny był odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

W ramach projektu wszystkie grupy z Przedszkola w Milejowie podjęły działania zgodnie z założeniami projektu oraz przydzielonymi im zadaniami. Zmagania projektowe stały się okazją do tego, by budzić wśród najmłodszychi ich rodzin dumy z bycia Polakiem, a także by wzmacniać więzi z rodzicami i integrować placówki oświatowe z terenu całej Polski. Poprzez realizację zadań tematycznych dzieci poznały historię państwa polskiego, jego symbole narodowe, tradycje, zwyczaje i obrzędy ludowe. Wspólnie zrealizowaliśmy ponad 20 zadań  z listy propozycji, przy realizacji wybranych zadań pomagali także rodzice i dziadkowie dzieci przedszkolnych oraz Panie z Gminnej Biblioteki Publicznej w Milejowie.

Jednym z zadań projektowych było zorganizowanie konkursu recytatorskiego „Każdy przedszkolak to mały Polak”, a honorowy patronat nad konkursem objął Starosta Łęczyński. W ramach konkursu każdy z uczestników zaprezentował utwór autorstwa polskiego poety o tematyce patriotycznej.
W konkursie wzięło udział 14 dzieci, po dwoje z siedmiu grup przedszkolnych, a jury przyznało wyróżnienia oraz następujące miejsca w dwóch kategoriach wiekowych:

3-4 latki:

I miejsce: Maria Nowacka

II miejsce: Aleksandra Bajdak

III miejsce: Kacper Augustyniak

5-6 latki:

I miejsce: Kaja Pelczarska

II miejsce: Malwina Rzepecka

III miejsce: Wiktoria Widzińska

Wyróżnienia otrzymali: Łucja Krasna, Elena Zabłocka, Lena Berbeć, Lidia Nizio, Izabela Cieślak, Wojciech Oleszek, Amelia Zabłocka, Oliwia Bałaban.

Nauczycielom i rodzicom dziękujemy za przygotowanie dzieci do konkursu, a wszystkim  dzieciom  gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!